Perepuhkus Wasa Resort´is
Hit Enter to search or Esc key to close
Blog thumbnail

Wasa Resort – mõnus ja luksuslik perepuhkus Pärnus.

Wasa Resort – mõnus ja luksuslik perepuhkus Pärnus.

Blog thumbnail

 

Vahelduseks soojamaareisidele ka kodumaist juttu. Mõni aeg tagasi korraldasime Wasa Resort´iga suure loosi ning käisime nüüd ka ise uudistamas, et kuidas seal olemine on. Üldiselt on ju Eesti spaad väga tasemel ja valik lai. Leida on ka mõistliku hinnaga spapakette, niiet kodumaal reisimine ja puhkamine on ette planeerides täitsa taskukohane.

Aga Wasa Resordist siis. Alustuseks tuleks öelda, et käidud sai perega, 2 väikest last ja 2 täiskasvanut. Toaks oli Juunior sviit, mis nime järgi võiks olla justkui sviidi väike vend. Ja sviidist eeldaks ju mitu tuba, ilus rõdu, trompetimängijad või Liis Lemsalu ja parim vaade üle mere! Ning niipalju voodeid ja diivaneid, et kahepäevase puhkusega kõigil lamada ei jõua.

Junior sviit Wasas on umbes 30M2 suur, ühe suure voodi ja diivanvoodiga. Üks tuba, väike rõdu. Et ruumi poolest pigem ütleks, et tegemist rohkem Superior toaga, aga eks igal hotellil on oma nägemust asjast ja kodulehel on ka Juunior sviidi kirjeldus ning pildid olemas, et see ei tulnud üllatusena. Kokkuvõtvalt tuba oli pigem väiksem kui võiks Juunior sviidist eeldada ja rõdu ka üsna tilluke.

Spa alal on neil 3 sauna: aurusaun, leilisaun ja sanaarium. Kogu spa-ala on pigem väike, võrreldes siis paljude teiste tuntud spaadega. Valik saunadele on ka üsna lihtne, basseinis on üle meetrine sügavus ja lastele mulistamiseks omapäi ei sobi. Basseini ääres on suur mullivann, kus on 2x rohkem ruumi kui tavalistes mullivannides. Kogu spa-ala ümbritseb maast-laeni akendega vaade sisehoovi, mis on väga naturaalne ja lummav.

Ehk siis pisem tuba ja pisike spa. Siinkohal tuleks aga meelde tuletada, et „devil´s in the details“ ja „suurus pole oluline“…

Peauksest sisse astudes fuajees võttis vastu naeratav administraator. Nagu siiralt naeratav. See oli kohe selline „tere, me ootasime just teid“ – vastuvõtt. Väga positiivne algus! Fuajee valgustus, muideks ka tubade ja kogu hotelli sh. restorani valgustus, oli teistsugune. Läbimõeldud, nutikas ja ilmselgelt disaineri kätetöö. See aga loob luksusliku õhkkonna, mis annab puhkusele sellise natuke kõrguma maigu. Kogu interjöör on maitsekalt ja minimalistlikult kujundatud, mis jätab noobli ja hoolitsetud mulje. Kusjuures mõeldud on ka hotelli lõhnastamisele, mis jällegi oli selline päris uudne ja uhke vigur.

Ka toas on hästi läbimõeldud pisidetailid ja äge vannituba –  kvaliteetne ja natuke uhkem. See kompenseerib kenasti suuruse küsimused. Näiteks vannitoas on soe põrand, mitmed kehahooldusvahendid, mis prouale hea mulje jätsid. Toas on triikimislaud ja -raud, jube kiftid ja hästi soojad valgustid, kvaliteetsed voodid, hea valikuga minibaar jne.

Hotelli restoranis jälle naeratavad teenindajad. Nad ei olnud kurjad, et nad oma tööd seal teevad. 😀 Et see oli täitsa äge ja hästi tervitatav, et teenindajad päriselt huvitusid oma tööst ja pingutasid. Mitte, et see oleks nüüd väga eriline ja uudne, aga siiski see väike ekstra pingutus või tähelepanelikkus ning heatahtlikkus paistab rohkem silma.


Söögid on väga maitsvad. Nii hommikusöök kui ka a la carte õhtuvalik. Mõeldud on ka lastele ja pakutakse restoranikvaliteediga lastepraadi. Mitte kolm põrsakest frikudega. Ikka kenad kurgilaastud ja ürdikreem ja kujundisse pandud kanafilee ja muud kulinaarset uhkeldamist. Üldiselt on üldse Eestis muidugi toitudega väga hästi, et spad pakuvad ikka väga imelisi valikuid.

Jällegi ei saa mööda pisidetailidest – Wasa restoranis on kasutusel uhked nõud ja esimene spa, kus kasutatakse ilmselt käsitööna valmistatud kohvitasse, mis on ka NORMAALSES suuruses. Ei ole need valged 10ml. suurused mängutassid, vaid PÄRIS inimeste kohvikoguse jaoks mõeldud tassid. See on küll esmakordne kogemus ja jälle selline pisike, aga suures pildis väga mõjus detail, millega siis Wasa hiilgab.

Üleüldiselt oli hotell väga vaikne. Seda nii inimeste poolest kui sise- ja õuehäälte summutamisel. Ei kuulnud toas teiste uste müra või lapsi kilkamas, ega ka õuehääli ega autosi. Seda ikka tuleb muidu spaades ette. Ehitusmaterjalid on kvaliteetsed, uks paks ja õhusüsteemid ei kaja. Ja kogu hotell oli täitsa puupüsti täis, polnud ühtegi vaba tuba meie sealoleku ajal. Samuti inimesed olid kuidagi sõbralikumad või rahulikumad, ei olnud ei tunglemist ei lärmamist või sellist ärevust kuskile minna või midagi teha. Võibolla on nad hästi välja mänginud selle klientuuri, et nad ei paku enda teenuseid sooduspakkumiste lehekülgedel. Ehk sinna ei tungle eelkõige soodukaid jahtiv seltskond ( kelleks ka meie muidu end julgelt kvalifitseerime, sest miks ei peaks?).  Seega kogu hotelli olemus ja puhkus on justkui selline mõnus Rootsi vanapaar –  kõigega rahul, harmoonias ning alati heas tujus!

 

Kokkuvõtvalt on Wasa Resort hea puhkus, kui otsid rahu ja vaikust. Olemine on üsna minimalistlik, samas luksuslik ja tasakaalus. Toidud head, kohvitassid suured, teenindus üle keskmise ning kokteilid üliiimaitsvad! Ja väga hea mulje jättis ka SPA, kus hoolitsused on pehmed ja lõõgastavad, ning nende baari kokteilid ülimaitsvad. Pärast hoolitusust saab näiteks endale värskendava Mojito just spa uksele tellida, et tuled seald ülirahulolevana ja siis see kõige värskem mündi-laimi maitsepomm…

Meie toreda koostöö huvides siis ka väike preemia  kõigile – aasta lõpuni koodiga TRAVELHOUSE kõik superior toad -20%! 

https://wasahotels.ee/resort/