fbpx
Hit Enter to search or Esc key to close
Blog thumbnail

Kuidas valida reisi?

Kuidas valida reisi?

Blog thumbnail

Reisi ostmine on nagu tossude valimine: esmapilgul on kõik ilusad ja atraktiivsed, aga kui jalga paned ja oma esimesele maratonile lähed, siis varbad villis, tald krampis ja tuleb välja, et üldse ei sobi sellele pinnasele. Seega välimuse järgi otsuse tegemine ilmselt pole parim lahendus, aga kuidas ma reisi jalga üldse proovin?

Jah, see polegi võimalik. Eks siis tulevad appi sõbrad ja tuttavad, Booking, Tripadvisor, Youtube ja kristallkuul. Sõpradelt kuuldu ja netis leiduva põhjal katsud siis aru saada, kas reisil pakutav on sinu standarditele ootuspärane ja sobiv. Aga on veel üks võimalus, mis ilmselt on tegelikkuses parim – reisikonsultant.

Astume ühe sammu tagasi ja räägime põgusalt, mismoodi see reisimise maailm siin Eestis käib ( pakettreisid). Turul on 5 reisikorraldajat – nemad panevad kokku lennud, hotellid, transfeerid jms. Kõik 5 pakuvad oma äranägemise järgi parimat paketti, mis paljuski kattuvad konkurendi pakutavaga. Ehk hotellid kattuvad. Siiski on ühel soodsam hind, parem lennufirma, kus lennul pakutakse näiteks süüa ja ka paremal juhul õlut ja veini ning lennuajad on paremad. No näiteks nii, et  sa ei kaota oma reisiajas ühte tervet päeva. Väiksed nüansid, mis tegelikult võivad ju moodustada lausa 20% reisi hinnast. Ehk soodsam reis hinna poolest ei pruugi üldse olla soodsam, kui kaotad ühe päeva näiteks.

AGA edasi siis: kuna viis reisikorraldajat on omavahel konkurendid, siis ükski neist ei saa öelda, et mine teise juurde, tema saab sulle pakkuda sama hotelli täna odavamalt, samade lennutingimustega. Seda saab aga teha maakler, kes vahendab reise ja võrdleb siis igal ajahetkel parasjagu saadaolevaid pakkumisi, et leida kas sama hotell ja lend on erinevate reisikorraldajate juures erineva hinnaga. Ja neid maaklereid kutsutakse siis reisibüroodeks, mida on Eestis sadu ( vist u. 300).

Samas kuna KÕIK REISIBÜROOD pakuvad nende viie reisikorraldaja reise ja Eesti seadus EI LUBA reise KALLIMALT MÜÜA ( ega ka soodsamalt), kui seda pakuvad korraldajad, siis on kõikide reisibüroode poolt vahendavate reiside HIND SAMA. Ehk ükskõik kust sa hinda küsid, hind ei saa erineda ( ehkki teinekord muutuvad hinnad tunni ajaga ja oleneb, mis kell keegi sulle pakkumise saadab, et võib jääda mulje, et kellelgi on sama pakkumine nagu soodsam).

Nüüd tuleb aga mängu siis kõige olulisem element, kes on reisikonsultant. Tema kogemuse, teadmiste ja veendumuste taustal saadab ta sulle reisipakkumised, mis tema teadmisi ja oskusi arvestades võiksid sinu tingimustega kõige paremini sobida. Kui sa kirjutad oma reisipäringusse hästi lühikese sissejuhatuse nagu näiteks „kuskile sooja ja mida odavam, seda parem“, siis ilmselt jääb ka reisipakkumine üsna pealiskaudseks ja peavoolupakkumiste raamesse. Kui aga kirjeldad, mida sulle teha meeldib, mis su eelarve on jms, siis saab reisikonsultant vaadata, mis linnaosas ( vaikne, restoranid, teemapargid, ööklubid, loodusmatkad, rannapeod, jne) näiteks su hotell  võiks asuda ja mis lõppkokkuvõttes annab sulle puhkusest niii-nii palju rohkem. Selline hästi väike näide. Sama ka nt. hotelli valikul, kus mõnes on lihtsalt meeletult palju rohkem võimalusi ja kvaliteet sama hinna eest hoopis parem.

Reisikonsultant saab olla siin su parim sõber ja reisitohter. Tema teab, kuhu sul mõistlik on minna ja kuhu mitte. Mida teha, mida näha, kuhu hotelli sa minna ei taha. Reisikonsultandid ( vähemalt Travel House´is) käivad ise igal aastal hotellides kohapeal, et teha ära see eeltöö, mida sa muidu ise peaksid otsima ja sõpradelt küsima. Seetõttu saab reisikonsultant olla just sinu reisitohter, koostades sulle raviplaani (reisiplaani) nii, et hind-kvaliteet suhe vastaks kõige paremini su ootustele.

Samas on täna müügimaailmas nii, et kui keegi sulle millestki ilusate sõnadega räägib, siis jääb automaatselt mulje, et ta on omakasu peal väljas ja tahab hirmsasti lihtsalt sulle midagi ära müüa. Siinkohal julgustaks aga usaldama meid oma tegemistes, sest mõelgem nüüd suures pildis –  kui me lihtsalt müüme mingi reisi, millega sa rahul ei ole, kas sa tuled meie juurde tagasi? Ehk mis mõtet on müüa midagi, millega me teame, et sa rahul ei ole ning siis proovime leida siin väikses Eestis veel inimesi, kellele lihtsalt müügi pärast tehing ära teha. See ei ole ju loogiline! Lisaks keegi ei tahakski töötada sellises keskkonnas, kus nurisev klient tagasitulles oma pahameele välja elab.

Seega on meie ja reisikonsultantide põhimõte olla parimad sõbrad-tohtrid-asjatundjad, mis puutub sulle parima reisi leidmist. Me ei paku tihti just kõige soodsamat, aga pakume enda teadmiste kohaselt parima hinna-kvaliteedi suhtega reise. Seega on sinu valik, kas sa kuulad oma reisikonsultanti ja usaldad teda või ei. Aga soovitame siiralt võtta toru ja oma reisikonsultandiga sinapeale saada, teda kuulata ja siis ise otsustada, kas tema teadmised ja soovitused sind kõnetavad. Sest see info mis temal on, võib olla väga oluline argument, kas jääd oma reisiga rahule või tuled tagasi väsinult ja pettunult. Ning nagu öeldud – hinnad on kõikjal samad, lihtsalt konsultandi kogemus võib olla erinev ning hotelle on sadu, kui mitte tuhandeid. Seega saad erinevatest büroodest kindlasti erinevad pakkumised hotellide valiku osas, aga tegelikult sa ei taha ju 100 pakkumist? Sa tahad seda ühte õiget! Ja siin tuleb appi suurte kogemuste ja teadmistega konsultant, kellega tasub lihtsalt sõbraks saada ja siis teha täiendus sellesse teadmisse, et kõigil on elus vaja head sõpra arsti ja advokaati… ja reisikonsultanti! Me oleme tavalised inimesed ja soovime ennekõike, et sina päriselt jääksid oma reisiga rahule!

Saada meile päring www.travelhouse.ee/reisiparing ja saame tuttavaks!

Pildil Travel House meeskond ( naiskond ja Janno, asutaja) kevad 2024. Vasakult Berit, Margit, Rane, Janno, Kätlin, Triin ja Siiri.